View Single Post
Eski 16-11-2017, 10:04   #669
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emin01 Mesajı Göster
Herkese merhaba... Aloe vera dostluğu oluşturulmuş burda.. foruma üye olmadan tüm başlığı okuyup üye oldum
Benim elimde de bir kaç kök yeşil beyaz benekli aloeveralar var.. işin aslı bu işin ticaretini yapan fabrikalarla ilgili bir kaç video izledikten sonra elimdeki orjinal ale vera mı değilmi endişesine düşmüş ve burayı bulmuş oldum..
Baktıgım kadarıyla bendeki de orjinal gözüküyor ama yaprakları griye çalan aloe vera için tam orjinal demiş bir arkadaşımız.. 405 nolu mesajda..
Sorum şu yeşil beyaz benekli olan ile bunun arasında şifa yönünde bir fark var mıdır...
İkincisi Yaprakları griye çalan o aloveradan tadan oldumu jelini...
Üçüncüsü nereden temin edebilirm.. Adana da hep yeşil ve beyaz benekli var sadece...

Burdaki linkteki videoyu incelerseniz... Bu işin fabrikasında kullanılan aloeveraların beyaz benekli olmadığı görünüyor..
https://youtu.be/HfymD6PxzMQ

Fakat 23 sayfa boyunca bir tek Güler hanımın eklediği fotograftakiler buna yakın gibi... yüzde 90 beyaz benekli paylaşmış resimleri...
Bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ediyor ve takibe alıyorum.
Sayın Emin01, bitkinin benekli olup olmaması tamamen tür içindeki normal bir farklılık bu bitki için.. Benekli aloe vera'nız tamamen ve gerçek aloe vera'dır ve aynı kimyasal maddeleri içermektedir... İngilizce kaynaklarda açıkça belirtiliyor bunun tür içi bir varyasyon olduğu...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön