View Single Post
Eski 04-11-2017, 04:49   #69
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
geldik kasım ayına...
havaların iyice serinlediği ve geceleri eksileri gördüğümüz şu günlerde yağmur zambaklarım açmaya devam ediyor aslında eski çiçekler muhtelemen.yine de bu mevsimde açmaları ayrı bir güzel... örümcek zambağımın kenarlarına dikmiştim. örümcek zambağımın yaprakları tamamen sarardı ve yok oldu. sanırım bu şekilde baharı bekleyecek...
Name:  1111.jpg
Views: 759
Size:  32.7 KB
bir diğer çiçeğim de tebiki sümbülteber. bu sene sonradan eklenen 2 tane tomurcuk ile toplamda 8 adet çiçek tomurcuğu çıktı. ancak ne yazık ki havaların geç ısınması ve yazın kısa sürmesi dolayısı ile ya da fazla derin olmayan saksılar yüzünden tam verim alamadım ne yazık ki... tomurcuk açmama veya tomurcuk çürümesi sorunları yaşadım. ve muhtemelen havaların serinlemesi dolayısı ile yoğun bir koku olduğunu söyleyemem... geçen sene gerçekten tek bir çiçek sapında 40 veya üzeri çiçek varken bu sene kuruyanları saymazsak 10 - 15 tane yoğun kokmayan çiçeklerle karşılaştım çiçek sapı başına...
Name:  2222.jpg
Views: 735
Size:  39.2 KB
muhtemelen bu sene daha büyük bir saksıya 5 tane felan diker geçerim. pembe aldığım sümbülteber ise tomurcukları hiç te pembe gibi durmuyor ya bakalım...

bu sene daha güvenli paketlerden gerçek katmerli karanfiller ve koyun gözü çiçeği ekleyeceğim kolleksiyona... geçen yaz böceklenme sorunu çıkarıp çok uğraştırdığından ve bazı köklerin kışın donup ölmesinden dolayı şebboylarımı tamamen söküp attım. bir diğer neden ise çok yaprak dökmesiydi tebiki... şebboylarımın yerini katmerli karanfillerle dolduracağım inşallah...

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön