View Single Post
Eski 30-10-2017, 20:40   #58
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
bu bitkiyi bir süredir takip ediyorum.anladığım kadarıyla zor bitki deniyor. lakin kin öyle olduğunu sanmıyorum. bende amazon zambağı var. hiç öyle amazon şartlarında yetiştirmiyorum evde bir saksıda saçma bir toprakta büyüyor...

soğanlı bitkilerin zor kısmı güz soğanları. güz soğanları iklim istiyor. eğer istediği iklimi vermezseniz soğanın fonksiyonları bozuluyor ve verim alamıyorsunuz...
ama bu tür bir güz soğanı olmadığına göre başarısızlığın nedeni başka birşey olsa gerek.
şahsen ben olsam bir çanakta yetiştirmeye çalışmazdım. bildiğimiz kumlu bir toprağa büyükce bir saksıya dikerdim. ve t@biki kesinlikle ışık alacak bir yere koyardım...

bu bitkinin facebookta tohumunu satan yerler gördüm. ama ne yazık ki ödeme şekli paypal olduğundan bu konuda yapacak bişey yok.benim tavsiyem tohumdan yetiştirilmesi... çünkü tohumdan yetişen birey ortama daha iyi uyum sağlar.ayrıca büyük soğan almak ta risk çünkü soğan ne kadar küçük olursa o kadar iyi toparlıyor...

t@biki bunlar benim göreceli deneyimlerim. ve yine tahmin üzerine yorumlayabildim çünkü bitkiyi elde etmiş değilim. umarım satışı olur da temin etme şansımız olur.

başlığı bulunca da ayrı sevindim ne güzel böylesine güzel bitkilerin birilerinin dikkatini çekmiş başlığı bile açılmış... bu şekilde eminim milletimiz artık sardunya yetiştirmekten vazgeçecek kalıcı ve güzel bitkiler yetiştirmeye başlayacak

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön