View Single Post
Eski 16-08-2017, 12:25   #648
bergenia
Ağaç Dostu

bergenia's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aldirmagonul Mesajı Göster
Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle bu kadar güzel kalpli insanı bir arada görmek gerçekten çok güzel. Çıkarsız halisane paylaşımlar. Foruma yeni üye oldum. Hobi işine yeni başladığım için çok fazla görüş belirtemiyorum. Öncelikle geçen aldığım Aloe Veramı yavrularından ayırıp saksılara böldüm. Toprak olarak çiçekçi bana normal torf verdi. Kendi Aloe Veralarının bu toprakta çok iyi geliştiklerini söyledi. Ektikten sonra iki gün bolca fısfısla suladım (yaprakları dahil &#128557 sonra yaptığımın yanlış olduğunu anladım ve sulamayı bırakıp gölge bir yere aldım. Ancak yaprakları kurumaya ve kırılmaya başladı. Ekteki resimlerde görebilirsiniz. Merak ettiğim, sulamayı bırakınca kendisini toparlar mı yoksa toprağını degiştirmelimiyim? Köklerde bir sıkıntı oluşur mu? Normal gelişimi devam eder mi. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
kuru bir toprağa alıp mümkünse ışık alan ev içine bırakırsanız çabucak toparlayacaktır. ama toprağını değiştirince 1 hafta kadar su vermeyin sonra kaşıkla dökün dibine kurudukça. evet kaşıkla o kadar nefret ediyorlar sudan

bergenia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön