View Single Post
Eski 21-07-2017, 23:01   #453
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adalet Mesajı Göster
Sayın Tıp doktoru

Evdeki bemiks n 12 vitaminini orkidelerime verdim. Bütün orkidelerim öldü.
Senin tıp doktoruyum demenden aslında anlamıştım attığını. Günahı boynuna. Bütün orkidelerim kurudu.
A.B.V.
sn.adalet,

Buranin bir forum oldugunu ve kimsenin konunun uzmani olmadigini anlamaniz lazimdir. Burada bana birisi yorum yaptiginda o yorumu tartar,arastirir buna gore karar veririm ki bir kisinin cerrah olmasinin orkide yetistiriciliginde hic bir etkisi olmaz. Misal benim ya da bir baskasinin cerrah olmayisi orkide yetistiriciliginde ondan daha iyi olmayacagi fikrini vermez.

Kucuk bir arastirmayla
Human vitamins and medicine for orchids?

How to create a vitamin B1 solution? - Orchid Board - Most Complete Orchid Forum on the web !

B vitaminin cesitli uygulamalarda faydali olabilecegini gorebilirsiniz.Elbette bu yazilari okursaniz her ilac gibi oraninda onemli oldugunu goreceksiniz.

Bir ikincisi de sadece B vitaminine ihtiyac oldugu bilgisi zaten haddini fazlasiyla asan bir konu.B vitamini nitrojen fosfor veya potasyum sunabilir mi? gubrelerde npk orani vardir ve bu gubreleri kullanmada esastir.

Ve son olarak orkidelerde hastaliklar kolayca yayilabilir ve siz bunu anlamamis olabilirsiniz. Umarim bu size ve diger arkadaslarimiza bir ders olur cunku okumak,kavramak ve bilgiyi sorgulamak ozellikle forum gibi ortamlarda cok onemli.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön