View Single Post
Eski 20-07-2017, 22:35   #237
Kaf
Yeni Üye

Kaf's Avatar

Giriş Tarihi: 25-09-2016
Ben de ola ki benim durumuma düşenler olur diye neler olup bittiğini yazayım geç de olsa. Çelik edindiğinizde toprağa dikeceğiniz kısmını güzelce kurutun 10 gün ortalama daha sonra toprağa dikin fakat kesinlikle sulamayın (Benim gibi acemiler can suyu mantığı ile su dökebiliyor ne yazıkki) ben suladım ve daha sonra araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiler ile tedirgin olduğumda A_NOMAD kullanıcı adlı ağaç dostunun yardımı ile kaktüsüm kurtuldu. Suladığınızda ne yazık ki kurtlanmaya sebep olabiliyor. Dikkat etmeliyiz. Çeliği kurtlanan yerinden kesip güzelce tekrar kurutup diktikten yaklaşık 15 gün sonra korkarak suladım derken tuttu şimdi maşallahı var büyümeye başladı harika bir şekilde. A_NOMAD'a tekrar teşekkür ederim. Bu arada küre şekilde kaktüs türü de çok hassas, sulamayı bir şekilde ihmal ettiğinizde sıkıntı yaşanabiliyor bilginiz olsun. Kuruyor gibi lekeler oldu kök kısmından yukarı doğru fakat sonra müdahale edip sulayıp daha havadar güneş alan bir yere koyduğumda canlanma belirtileri gösterdi. Lekeler hala duruyor ve araştırıyorum acaba neden oldu diye. Endişelenip farklı şekilde müdahale etmeli miyim bilemiyorum, Bilgisi - tecrübesi olan varsa fikir verirse çok iyi olur. Tekrar teşekkür eder herkese keyifli hobiler dilerim.

Düzenleyen Kaf : 20-07-2017 saat 23:09 Neden: Detay yazmayı unutmuşum, daha anlaşılır oldu şimdi.
Kaf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön