View Single Post
Eski 12-07-2017, 15:37   #896
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
...çok güzel boncukların olacak inşallah!.. Emeklerine sağlık.
Teşekkürler şekerim, inşallah olur çünkü o boncuklar bana lazım, onlarla babama 33'lük tespih yapacağım

Sevgili YeniGine, şimdi paylaşacağım olaya senin için gidecek eminim ama ben sinirden gülme krizine girdim bilesin

Bilenler bilir, yıllardır kumru denen kuşlarla başım derttedir. Hatta kendilerinden bahsederken genellikle 'sapık' yakıştırmasını kullanırım ve illa ki birileri itiraz eder.

O itiraz edenlere bir selam çakarak, bugün yaşadığım saçma olayı anlatmak istiyorum...

Balkonuma (daha doğrusu balkondaki bitkilerime) günde birkaç kez kumru sortisine alışığım. Her ne kadar akıllarını bizim balkondan alamasalar da pencerenin arkasında görünmemden bile ürküp hızla kaçarlar genelde, o yüzden her seferinde balkona çıkmam gerekmez.

Birkaç kez gelirler, korkutulup kaçırılırlar ve uzun aralıklarla bir-iki deneme daha yapıp hala benim orada olduğumu görünce -en azından o gün için- balkonumdan ümidi keserler.

Lakin bugün sabahtan beri -gözü dönmüş şekilde- balkona sorti yapıp durdular, öyle ki kaçırmak için her seferinde pencereye yaklaşıp el-kol sallamaktan yoruldum. Hatta bir ara 'sıcak bunların da başına vurdu galiba, iyice azıttılar' diye bile düşündüm

Neyse, bu ısrarları biraz fazla uzayınca 'neden bugün iyice kafayı taktılar buraya acep' diyerek balkona çıktığımda gördüğüm manzarayı anlamlandırabilmek için biraz zamana ihtiyaç duydum.

Öylece kaldım bir süre, sonra jeton tıngır mıngır yuvarlanarak düşüverdi!

Meğer bu sapıklar benim atlas saksılarımdan birine yuva yapmaya çalışır dururlarmış

Yaprakların birbirine yakın olduğu bir noktayı gözlerine kestirip başlamışlar dal, ot vs. koyma çalışmalarına...
Belli ki öyle 5-10 denemede falan da oturtamamışlar zira yerlere saçılmış bir sürü dal ve kuru ot parçası vardı. Hal böyle olunca, akılsız başın cezasını kanatlar çekmiş ve birçok kez malzeme taşımak zorunda kalmışlar

Sapıklar işte!

Yuva yapma konusunda muhtemelen yeryüzünün en beceriksiz canlıları olmalarına rağmen nasıl bu kadar çoğalabiliyorlar bilmiyorum. Allah muhafaza, demek biraz becerikli olsalar dünyayı ele geçireceklerdi!

Muhitin tek yeşil alanı bizim balkon olsa neyse ama etrafımız yeşillik, bir sürü ağaç var. Benim atlasıma (üstelik beni pencerede sık sık görüp her seferinde ödünüz patladığı halde) bu kadar kafayı takmak nedendir?

İşte beni sinirden gülme krizine sokan o yuvanın üstten görüntüsü:

Name:  üstten.jpg
Views: 372
Size:  48.5 KB

Bu da atlas saksıma karşıdan bakış, bu fotoğrafta yuvanın saçmalığı daha net görülüyor:

Name:  yuva.jpg
Views: 352
Size:  73.3 KB

Siz söyleyin haksız mıyım, sapık değil mi şimdi bunlar?

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön