View Single Post
Eski 05-07-2017, 14:48   #886
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Yıldız'ın (Stapelia grandiflora) en büyük tomurcuğu yarın ya da sonraki sabah açacağa benziyor

Name:  yıldız.jpg
Views: 457
Size:  44.3 KB

Prensesim (Epiphyllum oxypetalum) üç tomurcuğunu bu gece açacak, biri ise yarın geceye kalmış görünüyor...

Son sürgünleriyle boyu ikibuçuk metreyi geçip balkon tavanına değmeye başlamıştı. Bu haliyle hem tomurcuklarını beslemekte hem de dengede durmakta zorlandığını fark edince hemen o büyük sürgünleri budadım ama müdahalede geç kaldığım için maalesef epey tomurcuk kaybettik artı bu tomurcuklar da biraz küçük kaldı, yeterince iyi gelişemediler, yine de çok güzeller

Benim kızçem ne zaman çiçek açmaya yeltense istisnasız rüzgar coşuyor, rüzgarı cezbeden bir tarafı var, artık bundan eminim

Günlerce sıcaktan yandık, esmiyor diye inledik, bunaldık, fenalıklar geçirdik, yaprak kıpırdamadı ama bugün Prensesim gelin olacak ya rüzgar bir coştu ki sormayın! Karşılıklı pencere bile açamıyoruz, o derece kuvvetli!
(Fotoğrafta göreceksiniz, penceredeki sinekliğimiz bile rüzgardan az evvel patladı )

Tamam serinledik, rahatladık, ferahladık şükür ama belli ki Prensesim'e rüzgarda savrulmadan, şöyle sakin bir gecede rahat rahat çiçek açmak nasip olmayacak. O gelinliklerin etekleri illa uçuşacak yani

Düğünümüze bekleriz efendim

Name:  prenses.jpg
Views: 478
Size:  40.5 KB

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön