View Single Post
Eski 02-07-2017, 17:31   #46
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
selamlar ve iyi yanmalar
hava sıcak hemde çook ama pek te şikayetçi değilim. sıcak seviyorum...

petunyalarım bir köşede açmaya başladı teker teker de açmaya devam ediyor. bi ara öldü ölecek gibiydi.neyse ki toparlandı...
Name:  petunya.jpg
Views: 799
Size:  54.7 KB
floks fidem ise sizlere ömür. bi daha da almam her zaman derim soğanlı bitkiler en güzeli. daha az böceklenir daha fazla dayanıklıdır. uzun süre seninle beraber sorunsuz yaşarlar...

turuncu amaryllislerimin iki tanesi çiçek sapını gösterdi.soğanlar pek büyük değil yani bir beklentim yok 2li felan açacaklar ama bu haldeyken açmasını aslında hiç beklemiyordum...

son olarak şebboylarıma dadanan kırmızı örümcek belasına karşı başlattığım savaş sanırım benim lehime bitecek...artık kırmızı örümcek görmüyorum.tabi o kadar küçük bir yaratık ki oturup yaprakların hepsine teker teker bakmadım tabi... ama yinede arapsabunu su karşımınıda devam ediyorum.

sıcaktanmıdır nedir saksılara hiç bulaşmayan karıncalar da şebboy saksıma dadanmaya başladı.kırmızı örümcek gitti karınca geldi... hemen aklımda kalanlarla limon dilimleyip koydum. sözde kaçıracakken karıncalar üzerinde dolanıyordu.hatta kabuğununun beyaz kısmını yemeye çalışıyorlardı.
sonra aynı gün içinde sarımsak ve tarçın koydum. etrafındaki karıncaları su yardımıyla uzaklaştırdım.sanırım bi kaç gün de bunlarla uğraşacağım...

son olarak yaptığım kontrollerde başından beri var olan kırmızı örümcek kadar küçük bazı böceklerin hala var olduğunu gördüm.acaba bu böcek hakkında bilgi sahibi olan varmı? kırmızı örümcek nokta kadar bişey oluryen bu biraz uzuncana biraz daha büyük sayılabilir ama yinede gözle görmek çok zor. o yüzden macro lens yardımıyla bi kaç kare yakaladım.forumun ilgili başlığına da soracağım bakalım.zararlımı değilmi vs...
Name:  böcek 5.jpg
Views: 802
Size:  27.9 KB

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön