View Single Post
Eski 22-05-2017, 08:15   #35
Musa Gündoğan
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın Computerboy; aramıza hoşgeldiniz sayfanız hayırlı olsun... Görüyorum çok hızlı çıkmışsınız her şey çok güzel görünüyor. Ayrıca oğlunuz çok tatlıymış uzun ömürlü sağlıklı yaşasın ^^

ilk olarak fide yetiştirirken sanırım her şeyi aynı zaman dilimlerinde ektiğiniz için fideleriz biraz şaşkınlık yaşamışlar gibi duruyor..

Ayrıca fidelerdeki sararmanın nedeni benim düşünceme göre susuzluk değil fideler stress yaşamış ortama adapte olma dönemi ve soğuk rüzgar yeme sonucu öyle sararma olması normal..

Domatesleri ilk sulama sonrası sulamadan olduğu kadar kaçının sulama ne kadar az olursa domates de verimli olur. Domatesler sulanmazsa kök oluşumu olabildiğine hızlı oluyor ve toprakta en az 1.5 - 2 metre derinliğe inebiliyorlar.

Her şey gönlünüzce olsun ^^
sayın dongyul dediğiniz gibi bu sene hızlı bir başlangıç yaptım. söylemiş olduğunuz şeyler tarlamı ve kendimi geliştirmem için çok değerli. tam da dediğiniz gibi domateslerimde stres olduğunu fark ettim. bundan sonra onun için önlem alacağım.

Ankara'nın havası bi kapalı bi açık olunca domateslerde ışıkta sorun yaşadılar. umarım bu sene hepsi güzel olur.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön