View Single Post
Eski 15-05-2017, 20:36   #25
Mahmut Ozkur
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-04-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Arazinizin altında gördüğüm dere mi? Yoksa gözlerim beni yanıltıyor mu? Hesaplama konusunda bayağı uğraşmışsınız. Neden fantezi olsun? Biri, size
"O iş olmaz" dedi diye neden vazgeçiyorsunuz. Biri bana "o iş olmaz" derse, Olmaz işi bile oldurmaya çalışırım. Serde keçilik var :P. Benim bulunduğum yerde de insanlar aynı, bilmedikleri bir şey karşılarına çıkınca "o iş olmaz" derler. Sen yapınca "bana da yapsana" derler. Vazgeçmeyin lütfen. Ayrıca bahçenizin yadırganacağını söylemişsiniz. Bence yadırganacak bir durumu yok, gayet güzel. Başarılar...

https://www.youtube.com/watch?v=csdpTiUqtcM
Sn. Tarku her ne kadar haklı olsanız da teknik bilgimin eksikliği ve yardımcı olacak birinin de olmaması risk almamı engelliyor ve beni daha garanti yollara yönlendiriyor. yapacak olduğum sistemin, su koçuna göre daha fazla verim sağlayacağı söylendi. Kullanmayacağım zaman, boruyu dereye çevirerek kışın toplamaya gerek olmayacağı, akan su nedeni ile de boruların donmayacağı ve zarar görmeyeceği söylendi.

Paylaşmış olduğunuz düzenek Arşimet burgusunun modern bir versiyonu ve bence oldukça başarılı. Bahçemin yanından akan dere ile nerede ise aynı, sadece videodaki dere daha derin. Bu nedenle gayet güzel çalışıyor.

Bahçe hakkındaki olumlu görüşleriniz için teşekkür ederim.

Mahmut Ozkur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön