View Single Post
Eski 24-03-2017, 19:42   #14
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahceli Mesajı Göster
Hoşbulduk, hakikaten yeterince dinlendi

Geçen yıl sebze ekmiştik ama çok randıman aldığımız söylenemez. Düzenli sulama yapamadık. Bir de domateslerin dibi kahverengi leke oldu.

Bu sene ayaş domatesi ekmeyi düşünüyorum. Bu domates hakkında da Bloomberg kanalında çıkan "dragon's den" programı ile haberdar oldum. Bu domateslerin tohumlarını muhafaza edip nesillerinin devamını sağlamak isteyen yatırımcı, patronlardan destek istiyordu. Ayaş tohumu hibrit olmayan bir tohum, yetişen domatesin içindeki tohumlar da fide verebiliyor.
Sayın Bahceli; sulama en önemli konu damlama yapabilir ve birde ayarlı elektrikli saatlerden koydunuz mu siz olmadığınızda bile sulama işini yapabilir bahçe kendini...

Anlattığınız şey domatesleriniz mantari hastalık olmuş.. ekmek yeterli değil sulamak ilaçlamak çapalamak kısaca her şey bakım istiyor...

Sadece dünyada yerli ayaş domatesi yok bir sürü çeşit var atalık tohumluk onlardan ekebilirsiniz ayrıca emin olun hibrit domateslerden de tohum alıp yıllarca ekebilir ve kendi beğendiğiniz bireylerden tohum bırakabilirsiniz... Hibrit tohum denilince oluşan algıyı kırmak istiyorum....

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön