View Single Post
Eski 16-03-2017, 22:24   #226
estikey
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Ben sonbaharda %2 lik hazır bordo bulamacı attım. Bu sene budamayı kendim yapıyorum ve 2000 ağaç, tek kişi ile uzun sürüyor. Muhtemelen bordo bulamacı atamayacağım. Bordo bulamacı yerine bu sene gülleci bulamacı deneyeceğim (Budamaya başlamadan %1 lik attım) . Pek çok mantari hastalıkla birlikte, zararlıları da baskıladığı söyleniyor. Kırmızı örümcek ve kabuklu bit için bire birmiş. Ağaçlara da herhangi bir zararı yok. Çiçekteyken bile (dozu iyi ayarlamak kaydı ile) atılabiliyor. Ben kuyuya atlıyorum, peşimden gelin diyemem. Sadece kendi yapacağımı söylüyorum.
Değerli Tarku arkadaşım, 2000 ağaç için bence riske giriyorsun. Gülleci ile halterci ile bu işler riske atılacak işler değil. tv lerde kanseri bitiriyorum böbrek yetmezliğine son diye havanda bitki öğütüp hap yapıp insanlara satan bi doktor vardı hatırladınız mı? Geçen ay kendisi kansere bağlı böbrek yetmezliğinden vefat etti. Hangi meyve üretiyorsun bilmiyorum ama güvenilir firmaların direnç gelişmemiş etkili ürünlerini zamanında ve doğru şekilde uygulaman bence en doğrusu. 2 ağacın olsa istediğini yap derdim ama iş ticari boyutlarda olunca arkasındaki emek ve para riske girmeye değmez. Bunu 2500 armut ağacı olan biri olarak söylüyorum...

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön