View Single Post
Eski 15-03-2017, 21:35   #11
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cliocu Mesajı Göster
tarih 15.03.17
tekrar merhabalar degerli büyüklerim tarım elektriği için ilgili dagıtıcıya başvurdum.evrak olarak tapu,abone nosu ve benim adıma olan kuyu ruhsatı ve çks istedi.
çks için ilçe tarıma başvurdum 5 sayfalık dosya verdi ilgili yerleri doldur ve muhtara + 2 aza ya imzalat dedi oradan ziraat odasına git çiftçi kütüğüne kayıt ol dedi.
ziraat odasına gittim oradan da 2 sayfa forum ile muhtara imzalatmam gereken belge verdi.buraya kadar herşey normal.
fakat ziraat odasındaki ilgili kişi sosyal güvencen sgk olduğu için sgk dan ayrılır ayrılmaz hemen seni bağkur a kayıdını geçirirler ve aylık olarak prim ödemek zorunda kalırsın denildi.zaten 2 tane boş forumun 1 tanesi bağkura üye olma dilekçesi.
bu bagkur işi nasıl birşeydir hiç bilgim yok o anda öyle deyince birşeyde sormadım hevesim kaçtı bir an.bilgili abilerim yanıtlar ise sevinirim.
Her hangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı değilsen, direkt çiftçi bağkuruna üye yaparlar. Tavsiyem sgk kaydını kapatma. Çiftçi bağkuruna girersen, emekli olduğunda maaşın çok düşer.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön