View Single Post
Eski 10-03-2017, 22:36   #12
tavaslı
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2017
merbaha arkadaşlar denizli beyağaç ilçesinin 5 km uzağında 1000 metre rakımda bir dağ yayla köyünde zeytin diktim çok olmasada deneme amaçlı akdeniz ile karasal iklim geçiş özelliği var toprağımız kırmızı toprak dağ taşlı bir bölgede
zeytin için sınır bölge diye denildi çeşitli izmir yağlık gemlik edremit karmasık zeytin diktim 9 adadette arbequin bodur zeytin aldım tabi kandırılmadıysam eğer aldığım arbequindir umarım.. soğuğa yerli çeşitlerden birazdaha fazla dayanıklı ve 2 yasında meyve vermeye başladığını öğrendim ve bu niyetle aldım. bundan 8 sene önce dikilen gemlik ve bir kaç tanede adını bilmediğim zeytin 20 kadar var zeytin var boyları çok uzamadı 2 metre civarında kaldı ve meyve vermiyor çiçek açıp çiçeğini meveye dönüştürmeden döküyor buna bir çare bulabilirmiyiz sorunun ne olduğunu anlayamadım geçen yaz bu 8 yıllık olanlarda 5 geçmeyen meyve gördüm hepside yoktu bazılarnda 1 2 tane vardı bazılarında hiç yoktu problemin ne olduğunu bilen arkaşdaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

tavaslı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön