View Single Post
Eski 22-02-2017, 19:44   #16
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 11-02-2007
Şehir: İzmir
Mesajlar: 1,130
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loving Mesajı Göster
Evet teraryumda istediğim o buharın dibe çökmesi zaten böylece bataklık similasyonu olmuş olacak tabanda. bu arada cam kısmını yaptım dediğiniz gibi olmuş mu bu kadar aralık kalması yeterli olur mu?

co2 ne aralıklarda verilmeli 60x45x60 ölçüdeki tanka ?

ve böyle mantarlar olsun istiyorum bunlar nerden nasıl bulur ve bu şekilde büyümesini sağlarım hazır bu boyutlatda satılan yer var mıdır al ek mantığı ?Tank 162 litre.Bitki yoğunluğuna bağlı olarak, belki her gün yapmanız gerekebilir. Ama, pratik bir şey önermek gerekirse, bir adet akvaryum hava motoru alın. Ucuna bir hava taşı takın ve tankın içerisine yerleştirdiğiniz bir kavanoz içerisine sallandırın. Kavanoza su doldurup içeriye giren havayı nemlendirmek de mümkün. Kavanozu bir kütük vs. gibi bir şeyin arkasına gizleyin. Motorun, 48-100 watt/gün civarında bir elektrik harcaması olur. Bence mantar koymak pek iyi bir fikir değil. Bitkilerle geçinmeyebilir ve mantarlar şapkaları kısa ömürlüdür. Ama görüntü amaçlı, styropor ambalaj dolgusundan kendiniz yapabilirsiniz. Kara yosunlarını bulmak için ormanlık bir alana gitmeniz gerekiyor.
Bu kadar yoğun nemde mutlaka mantar hastalıkları oluşur. Bu durum oluştuğunda, sistemik bir fungisit kullanmanızı öneririm.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön