View Single Post
Eski 22-02-2017, 00:25   #15
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loving Mesajı Göster
Önerileriniz gerçekten harika ve bildiğiniz not alıyorum yazdığınız her şeyi hocam.

Şimdi ben şunu anlamak için soracağım fan neden herekli ?
Teraryumun üstü elek teli tarzı telle kaplı zaman hava giriş çıkışı oradan sağlanmaz mı fan gerekli mi ?

ben akvaryum bitkisi satan yere gittiğimde genelde anubiaslar irili ufaklı suyun içindeler akvaryumda yani oradan seçip alıp direk teraryuma dediğiniz şekilde dallara misina ile sabitleyip devamlı nemli kalacak şekilde uygulama yapsam ki yağmurlama sistemi var teraryumda yeterli oalcakmıdır yaşamasına ? bu arada led aydınlatma var bitkilerin spectum değerleri için kırmızı mavi beyaz şeklinde tüm bunlar yeterli olur mu ? akvaryumlarca co2 kullanılıyor bunu kullanmama gerek var mı ?
Soğuk buhar cihazı için minik bir DC fan tavsiye etmemin sebebi, soğuk buhar (aslında 1,6 - 0,6 Mhz frekansında titreşen ultrasonik çeviriciye temas eden suyun atomize olması anlaşılır) tankın dibine doğru birikme eğilimi gösterir, bunu kırmak, eşit dağıtmak için minik bir bilgisayar fanı önermiştim. Yağmurlama sistemi varsa soğuk buhar cihazına gerek kalmaz. Nem kaybını önlemek için, tel yerine arasında boşluk bırakarak yerleştirdiğiniz pencere camı kullanılabilir. Ayrıca, Cam, havada bulunması muhtemel küf sporlarının terraryuma girmesini de büyük ölçüde engeller. Anubiaslar için yeterli olur. Kalın bir hortum alın ve bir ucunu terraryumun içine yerleştirin, diğer ucundan akciğerlerinize doldurdurduğunuz havayı üfleyin. kendi ürettiğiniz karbondioksit yeterli olur.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön