View Single Post
Eski 01-02-2017, 01:17   #15
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acar35 Mesajı Göster
Projeler 20 yıllık 50 yıllık yapılır.büyük sermaye sahipleri imar plan değişikliklerini yakından takip eder.büyük sermayeniz olur ve emlak piyasası ile ilgilenirseniz sizinde haberiniz olur.büyük projeler başladığında ve bittiğinde mevcut değerin çok üstüne çıkar.çünkü projenin sağladığı avantajlarla talep artar.benim çok param olmasada araştırıyorum ve 3. köprü güzergahında arkrabama aldırdığım arsa ile adam köşe oldu.didimde arkadaşım 3 katına sattı.yani ilgi alanınıza girdiğinde ve paranız varsa sizde kaparsınız.benim emeklş okunca yaşarım diye aldığım yerin yakınında termal otel projesi var ha yapılırsa satar başka köye giderim.yapılmazsa para etmez kendim yaşarım.

izmir buca dan bir arı meraklısı abidinacar
Projeler 20-50 yıllık demişsiniz. bu iktidarın yaptığı projelerden hangisinin 20 sene önce planlandığını söyleyebilir misiniz? projeler rant durumuna bakılarak yapılır(bizim ülkemiz için). Rant varsa orman yakılır, otel yapılır. Rant varsa, Trakya baştan sona kazılır ve kanal yapılır (tabi bu arada çatalca bölgesindeki arazileri kimlerin aldığından bahsetmiyorum). Ne hikmetse bu projeler yapıldıktan sonra bir bakmışsınız, kanal istanbulun geçeceği sınırda birilerinin dekarlarca arazisi ve onlarca villası varmış.
Uykudan önce masal iyi gider dedim. Hadi hayırlı rüyalar.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön