View Single Post
Eski 25-01-2017, 13:07   #5
Grkm
Yeni Üye

Grkm's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2016
Bir İzmir'li olarak bende bir kaç şey yazmak isterim.
Öncelikle Guernica arkdaşımızın dediği gibi Foça yaz turizmi açısından İzmir'in popüler bölgelerinden biri olduğu için arsa fiyatları pahalı,Foça'nın köylerindeki arsalara fazlasıyla talep var ve arsasını alan ev yapıyor,Harita mühendisi olduğum için alınan arsalara inşaat yapılabilmesi için aplikasyon raporu vermek için ölçümlere gidiyoruz ve inanın her gün onlarca aplikasyon talebi geliyor ve çok aşırı derecede talep var Foça köylerine.O yüzden benim fikrim Foça üzerinde çok fazla yoğunlaşmamanız.
Hem denize yakın olsun hem fiyatı uygun olsun derseniz Aliağa-Bergama arasında kalan Şakran beldesine bakmanızı tavsiye ederim,fiyatları gerçekten daha uygundur ve benimde beğendiğim yerlerdir bakmanızı öneririm.
Bergama konusunda da Bergama'da çok fazla köy var,aradığınız tarzda bir yer bulmanız kolay olacaktır ama internetten üzerinden araştırma yaparak bulmak kolay değil gelip görmeniz lazım,çünkü nasıl bir yer istediğiniz tam bilmiyorum,çam ormanlarının içinden bir yer mi yoksa ovadan mı bir yer.Bergama bu konuda iyidir yelpazesi geniştir.Kuzey egede bulunduğum için benim tavsiye edebileceğim yerler buralar,güney ege selçuk urla gibi bölgeler hakkında pek bilgi sahibi değilim.Birde Ayvalık,Edremit,Akçay bölgelerine bakmanızı şiddetle tavsiye ederim,bu bölgeler İzmir'e yakındır.

Grkm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön