View Single Post
Eski 28-12-2016, 23:43   #1
Resulgur
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Resulgur / Bahçe, Sera

Değerli agaclar.net dostlarım. Daha önce de balkon sayfası açmıştım. Agaclar.net ile içimdeki tutku giderek büyüyor. İleri ki yaşamımda bir değişiklik yapmak istiyorum ve çok sabırsızlanıyorum. Şartlar ve beklentiler karşılandığında beklenen gün gelecektir! inanıyorum. Kendimi daha da geliştirmek adına yeni yerimiz Tokat/Niksar da işten başımızı kaldırıp fırsat bulduğumuz zamanlarda ve uygun bulduğumuz yerlerde yaptıklarımızı paylaşıma açıyoruz. Bu saye de siz değerli dostlarımızla yanlışlarımızı ve doğrularımızı görüp istişare ederek kendimizi daha da geliştirebiliriz.
Hayallerimizi gerçekleştirmemiz dileğiyle, mutlu kalın.

Bahçenin bulunduğu şehir : Tokat/Niksar

Bahçenin büyüklüğü : 1000 metre

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Genellikle güneşli, orta derece yağışlı

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 8a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Konut, hobi, ticari işyeri.

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Daha önce yem bitkisi ekilmiş

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 3 yıldır.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Hayır , almadım.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : Yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel olarak yapılıyor.

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Sebzelik , Sera , Kavaklık

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Eko Çiftlik kurmayı planlıyorum.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Kavaklar ve Sebzeler

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Domates , biber

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? :

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Evet, tohumdan ve çelikle üretim yapıyoruz.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Sondaj tipi damlama sulama

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : Damlama sulama

Toprak özellikleri : Alüvyal toprak, eski ırmak yatağı

Kompost yapıyor musunuz? : Evet

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Evet oldu , hastalıklı domates fidesi almıştım. O yıl tüm emekler boşa gitmişti

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : Evet yapıyorum. Isırgan özütü, arap sabunu ve süt kullandım. Ayrıca istemeyerek te olsa kimyasal yaprak biti ilacı kullandım.

Bahçeniz organik mi? : Hayır

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : Genelde hayvan gübresi / kuş,koyun,inek ve yeşil gübre

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Var

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : Damlama sulama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Niksar Ovası, evet alıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : Sera

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Daha önce olmuştum.

Düzenleyen Resulgur : 07-01-2017 saat 15:38
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön