View Single Post
Eski 24-12-2016, 23:16   #10
MaynaVira
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Son bir saat içerisinde, Topraksız Tarım konu başlığı altında şu kelimeleri, sırası ile arattım;
  • güvenlik
  • emniyet
  • zehir
  • körlük
  • göz
  • gözlük
Yeni bir konu açmaya niyetlenmiştim, ta ki "gözlük" kelimesi ile ilgili aramamın neticesinde çıkan son mesajı,
yani bu başlığı bulana kadar...

Sn. Sergüzen çok çok mühim bir iş yapmış.
Bana kalırsa bu başlığın "Önemli" olarak etiketlenip, mümkünse en başa taşınması gerekir.

Zira tüm insanlar -örneğin- asitlerin nasıl seyreltildiğini, elleçlendiğini -doğal olarak- bilemeyebilir. Hatta bilmez.

Yahut, yine sözgelimi;
Bakır Sülfat'ın (Bakır II Sülfat Pentahidrat) gözlerde ciddi derecede hasara yol açabileceği,
Aynı şekilde Çinko Sülfat'ın (Çinko II Sülfat Heptahidrat) gözlerde körlüğe neden olabilecek kadar ciddi derecede hasara neden olabileceği, muhakkak dikkate alınmalıdır.

Ürün satın alacak olanlar, yanında mutlaka MSDS de (ürün güvenli kullanım kılavuzu) talep etmelidir.

İnternetten kimyasal ürün, gübre vb. satışı yapan hiçbir Türk sitesinde, maalesef MSDS'e veya benzeri güvenlik uyarılarına rastlayamadım. Bu da işin başka bir boyutu...

Lütfen unutmayalım; Önce Emniyet!

(Yeterince duyar kastığıma göre artık uyuyabilirim.
Şaka bir yana, eğer şu mesajı yazmasam uyuyamazdım. Kimsenin zarar görmesini istemem.)

Düzenleyen MaynaVira : 25-12-2016 saat 17:29 Neden: Tasarımsal düzenleme yapıldı.
MaynaVira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön