View Single Post
Eski 11-12-2016, 07:14   #293
murattyildizz
Ağaç Dostu

murattyildizz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın Murat Yıldız; maşallah maşallah, nedir bu güzellikler böyle? Ve ben yeni gördüm sayfanızı.
Zira kaktüs, sukulent pek aram iyi değil(di). Sizin sayfalarınızı gezdikçe 'Bende kaktüs, sukulent istiyorum' demeye başladım. Tebrikler harikalar yaratmışsınız, emeklerinize sağlık.
Bir iki tane de benim sukulent ve kaktüsüm var. Her kış başı dertleniyorum, nereye saklayacağım, nerede durması gerek. Benim öyle kar yağdı dışarı çıkar, don olacak içeri al imkânlarım yok maalesef. Özellikle çok önemsediğim Sevgili Güler Hanım'ın hediyesi echeveriam var, kendimce çok da güzel geliştiğini düşünüyorum, kaybetmek de istemiyorum. Kar altını sever ama, don olur ise merdiven altı diyorsunuz. Benim öyle imkânım olmadığı için şimdiden bina girişine aldım. Bir de size sorayım istedim.
Teşekkürler Yenigine
Kaktüs ve Sukulentler genel olarak görüntüleri itibarıyla alımlı bitkiler ..Dikenli,etli ve sulu yapraklarıyla göze hoş geliyorlar.Ben sadece onlara küçük dokunuşlar yapıyorum
Üyelirin Kaktüs ve Sukulentleri bölümünü gezerseniz çok daha güzel sayfalarla karşılaşacaksınız ..ikamet ettiğim şehir Karadeniz sahilinde hava sıcaklığı genel olarak sıfırın altına nadir düşüyor.Bu zamanlarda etkilenmemeleri için merdiven boşluğuna taşımak zorunda kalıyorum ama bu kısa süreli olmak zorunda çünkü sukulentlerin formları bozulmaya başlıyor ..Bu sorunu balkonu kapatarak çözeceğim ama bir türlü sıra gelmiyor
Köydeki sukulentlerin içeri alamayacağim büyük saksıları kar altında bırakıyorum ki kar örtü görevi görüyor sukulentler zarar görmüyor zaten araştırsaniz çoğu soğuk havaları seviyor ..Ama don olayı tehlikeli dönüşü olmayan zararlar verebilir hele toprak ta ıslaksa bitkiyi tamamen kaybede biliriz ..Echeverianiz ışık alıyorsa sıkintı olmaz diye düşünüyorum.Bu bitkilerde ışık ve güneş olmazsa olmaz
Elinize diken batmaya görsün sayılarının hızla arttığını göreceksiniz

murattyildizz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön