View Single Post
Eski 02-09-2007, 12:17   #14
mcege
Ağaç Dostu

mcege's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2007
Balıkçı Baba!
Şimdiye kadar anlattığım yerlerdeki balık durumuna az çok değinmiştim ama herkesin merak alanı farklı oluyor değil mi?)))
Kıyıdan balık avlamak isterseniz en ideal yer Karaburun'u 10 km geçince Yeniliman köyü bulunmaz bir cennettir.Hem balık bolluğu hem de çeşit yönünden harikadır.Tabii eğer biraz profesyonelseniz Kaynarpınar' dan sonraki her koydan balık avlayabilirsiniz.Eğer tekne ile balığa çıkma merakınız varsa Balıklıova açıklarında kerterizi iyi bulabilirseniz en küçüğü 150 gr. olan Mercan balığı yuvası vardır.Ortadoğulular sitesinin koy çıkışı Lidaki için harikadır.Yeniliman kıyıdan az açılınca Eşek isparozu,Melanur,Gopez,İzmarit kıyıya yakın yerlerde Levrek,Kefal hatta Zargana bile yakalayabilirsiniz.Eğer daha da profesyonelseniz zamanı gelince Karaburun'un açıklarında İnce ada civarlarında en küçüğü 35 kg olan Orkinos dahi yakalayabilirsiniz.Neyse Balıkçı Baba biraz aydınlatabildiysem ne mutlu bana.Tekrar görüşmek ümidiyle.
NOT:Arkadaşlar yazmış olduğum yazıları sadece okuyup geçiyorsanız ben bunu bilemiyorum.Gerçekten yazdıklarım birşeylere yarıyor mu,okunuyor mu yoksa havanda su mu dövüyorum bilmiyorum.Yani okuduktan sonra en azından olumlu veya olumsuz bir küçük mesaj atarsanız ben de gaza gelirim diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim

mcege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön