View Single Post
Eski 24-11-2016, 16:50   #20
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ sakagun, dediklerinize aynen katılıyorum. İşleme başlamadan önce kafada planlamak, beyine olayı kabul ettirmek lazım. 'Doyamam, yiyemem, bırakamam' la başlarsanız bir hafta sonra 'eski tas, eski hamam' olur. Millet nasıl doyuyor.. Listedeki genç kız, iki haftada üç kilo verdi ancak geri dönüşü çabuk olmuş, bugün yeğenine sordum ne yapıyor diye, bıraktı galiba dedi. Yaşam tarzını değiştirmek lazım, kilo vermek için değil, çocuklarınızın eleceği için, sağlığınız için.

Kilo çok fazlaysa ve beslenme alışkanlığı çok kötüyse başlangıçta şeker düşmesine bağlı elde ayakta titreme, acıkma hissi, 'gözlerim döndü, bayılcak gibiyim' olabilir. Bu gibi durumlarda önerilen ilk tercih kavrulmamış işlemden geçmemiş badem, daha sonra ceviz, fındık, bulabilirseniz en hesaplısı fıstık. Birbiri arasında çok fark olacağını sanmıyorum, yani dediğim gibi olayı zorlaştırmamak lazım. 'İllede badem getirin bana' yerine uyacak ne varsa götürmeli. Benim favorim fındık+kuru çekirdekli üzüm. Fıstığın ise şöyle bir güzelliği var, diğerlerine göre hem hesaplı hem de tat olarak çiğ fıstığın çok albenisi olmadığı için daha az tüketiyorsunuz. Ancak kalori fazla oduğu için kilo vermeyi de amaçlayanlar kuruyemişleri hesalı tüketmeli.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön