View Single Post
Eski 05-11-2016, 13:26   #5
NesliSezgin
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Kendin Yap

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ParlakYıldızlar Mesajı Göster
Boyama aşamalarını anlatirmisiniz,chalk paint denilen şekildemi boyadiniz,zımpara yaptınız mi ve üzerinden zaman geçtikçe boyada kabarma kalkma oluyormu? Bende yapmak istiyorum ama çok uzun sürer veya olumsuz sonuç alırım diye cesaret edemiyorum doğrusu. Sizi tebrik ederim güzel olmuş Güle güle kullanın.
Merhaba Sayın Parlak Yıldızlar;

Öncelikle çok teşekkür ederim yorumunuz için. Boyama ile ilgili aşamalar aslında benim de uzun süre internetten araştırdığım ve bir türlü tatmin edici sonuç alamadığım ve bu yüzden çok ertelememe neden olan bir konuydu. Ancak bir gün denemeye karar verip başladım. Dolapların eski halini muhakkak bir yerlerde görmüşsünüzdür diye düşünüyorum bir çok eski evde bu dolaplardan kullanılmış çok pürüzlü olmayan kaygan bir malzemesi var. Hatta iç kısımlarında ki malzeme kalın bir mukavva gibi. Yapı marketten küçük bir rulo ve (marka yazmanın sakıncası var mı bilemiyorum ) bilindik bir markanın x1 ürünü ile bir zımpara aldım. Oradaki görevli önce zımpara yapıp boyayı hiç su katmadan kullanın demişti. Ancak ben bir dolap kapağını zımpara yaparken bunun hiç gerekli olmadığını düşündüm. Zaten önceden verniklenmiş ya da boyanmış bir malzeme ve pürüzlü olmadığı için hemen boyamaya başladım. İlk katı attığımda neredeyse şeffaf bir görüntü hatta alt renk görünüyordu. Biraz endişelendim ama sonra üstten sanırım 6 tekrar yapınca sonuç süt gibi bembeyaz oldu. Çünkü boya siz bir taraftan başlayıp tüm yerleri boyayana kadar hemen kuruyor. Bir gün içinde kullanıma hazır haldeydi ki ben aslında 4.kattan sonrasını keyfi olarak yaptım.

NesliSezgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön