View Single Post
Eski 22-10-2016, 10:50   #272
enuma elish
Ağaçsever

enuma elish's Avatar

Giriş Tarihi: 20-10-2016
"Yesil elli ananecim"den istedigim hoya'yi, ananem bulup bulusturup iki dalciktan buyutup yarim metre iki kok halinde bencegize teslim etti.. sevdigi yeri buldum.. yedigi onunde yemedigi arkasinda, bir eli yagda bir eli balda yasayip gidiyorduk.. aradan zaman gecti yeni surgunleri oldu, tazecik surgunlerine bocukler dadandi.. arapsabunu mu tutun suyu mu derken tutun suyunda karar kilip iyilestik.. tabi her yeni surgunde ayni mucadele.. gel zaman git zaman bir metreyi asti.. ama gel gor ki ananemi ozledi.. sanirim biraz da bana kizdi.. ya da belki de en basindan beri beni sevmemisti.. ananemin gelmesini bekliyordu herhalde.. ananem gelmedi, hoya bana kustu.. yapraklari sarardi, bazi dallari kurudu, porsudu.. hayata kustu resmen.. belki koklerinde sorun vardir dedim, o da degil..
Buralari okuyup herkeslerin mis gibi cicekler acan yemyesil hoyalarini gorup ben nerde yanlis yaptim deyip aglayanlariniz varsa soyleyeyim: siz hoya seviyorsunuz diye hoya da sizi sevecek diye bir sey yok malesef.. bazi hoyalar yesil elli ananeleri sever.. siz de uzuldugunuzle kalirsiniz..
Mesela biz ikimiz bir senedir ananemin yolunu gozluyoruz..

enuma elish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön