Konu: Çim
View Single Post
Eski 15-10-2016, 10:55   #599
iTsUp2u
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-10-2016
Çim konusunda çelişkiler içinde olduğum konuları sormak istiyorum, uzman görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var

Ben Alemdağ / İstanbul da yaşıyorum, evimin bahçesini bir türlü istediğim gibi yapmayı başaramadım, önce evi tarif edeyim

Evin bahçesi hafif meyilli , eve yakın kısmı düz, ileriye doğru meyilli, bahçede büyük Çınar, at kestanesi, elma ağacı ve bir tanede adını bilmediğim bir ağaç var
Öğlene kadar gölge , öğleden sonra %65 falan güneş alıyor
Otomatik sulamamız var
Bölge ormanlık alan, sitede yakın evlerde ot var sadece, çim falan yok

3 yıl önce rulo çim yaptırdım, sahtekar bir adama denk geldik, çimleri serdi ama meyili hesaplamadığı için rulolar ayrıldı, araları boş oldu, iki gün serdikten sonra bir daha ses alamadık, bizde bilmediğimiz için bütün çimler gitti, sadece toprak kaldı

Bu baharda sitenin çakma bahçevanına ekim çim yaptırdık, nasıl bir tohum ise artık üstüne bir kere basıldıktan sonra kayboldular resmen ve bahçede çim falan kalmadı, artık Afrika çimi yaptırdık diye dalga geçiyoruz

Şimdi ise yine Allah'ın hakkı üçtür diyerek biraz da kaşındığımızdan olsa gerek çim yaptırsak mı diye düşünüyoruz. Korkularım olduğu için üfleyerek hareket ediyorum

*Böyle ortamda çim olmaz , hiç uğraşmamalımıyım, siz olsanız ne yapardınız?
*Bahçede masa ve salıncak var, çocuklar var ve üstüne sürekli basılacak, dayanıklı çim olması gerekiyor, ne önerirsiniz, rulo mu yoksa ekim mi?
*Burada bir peyzaj firması ile görüştüm, dayanıklı olduğunu söylediği ZÜMRÜT ÇİM yapacağız demektedir. Markamı yoksa çim cinsimi bilmiyorum, dediğim özelliklere uygunmudur bu çim??
* Bir arkadaşım hiç uğraşma FARE KULAĞI yap, dertsiz istediğin gibi üstünde oyna diyor, siz ne dersiniz

Bu bahtsiza yardım ederseniz sevinirim
İyi Günler
İbrahim

iTsUp2u Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön