View Single Post
Eski 31-08-2007, 09:16   #73
ataman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi praecox Mesajı Göster
Yazın ben bunlara kısmen şaşırmış çiçekler diyorum ki bu çiçekler sayın ataman'ın da farketiği gibi kısa ömürlü oluyor veya tek tük olup küçük de olabiliyor. kırmızı olanlar kötü bir kahverengi de açabiliyor.
Ben sadece çiçek ömrünün kısalığını (normalden 1-1,5 hafta daha erken soldu) gözlemledim, onun dışında boyut ve renk tamamen kış sonunda açan çiçekler gibiydi. Zaten umutlanma sebebim de budur Bu arada yolladığım resimler, ne yazık ki, sadece çiçeklerin açmaya başlaması ve solması aşamalarını içeriyor, çiçeklerin tam boya ulaştığı dönem boya-badanaya denk geldi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi praecox Mesajı Göster
sanırım yazın açtırmamaya özen göstermek gerekiyor.
bunu da dinlenme zamanlarını ciddiye almakla oluyor. diye bir deneyimim oluştu.
Cattleya sürgün vermeye başladıktan sonra nasıl bir yöntem uygulanabilir? Phalaenopsislerde çiçek sürgünü kesilebiliyor ama cattleyada müdahale nasıl olmalı? Çiçek zarı yaprağın içinde, fiziksel müdahale bitkiye zarar verebilir gibi. Dinlenme zamanlarını ciddiye aldığımız halde bitki çiçek açabilir belki, böldüğüm bitkilerin bazıları -aynı şartlarda ve ortamda bakım aldıkları halde- farklı hareket ediyorlar, kimisi çiçek açıyor kimisi ise hareketsiz bekliyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ephesos Mesajı Göster
Ataman senden aldığım hybrit in resimleri yukarda bende çiçek bekliyorum.Bu arada başka hybritlere ulaşabildin mi?
Sayın hocam, evde sayı biraz arttı Yeni çiçekler açtıkça sizlerle paylaşacağım, şu an ne veya neler almış olduğumdan ben de emin değilim

Not: Cevabım bu kadar geciktiği için özür dilerim, bu aralar çok yoğun-yorucu bir tempodayım, eve aldığım yetim kedilerle uğraşıyorum, 3 haftadır her öğlen işten eve koşup emzirip sonra tekrar işe koşmak insanın enerjisini bitiriyor. Annelerinizin kıymetini bilin, annelik zor işmiş

ataman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön