View Single Post
Eski 09-10-2016, 18:47   #144
hamseey
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hersin Mesajı Göster
Merhabalar,
Benimde sorunum; site içinde dairem var. Site bakımsız, birlik olup düzeltemedik. Bende kendi tarafımı düzeltip bitkiler diktim. Duvar kenarına servi diktim. yanlara da pis görüntüyü engellemek için kurt bağrı diktim. 70-80 cm de tutuyorum. Ben burayı yapınca değerli oldu, ortak alan yapamazsın diye kıyamet koptu. 2 defa kurt bağırlarından 2-3 tanesini söküp attılar. kavga edip tekrar diktim ve yine aynı şekilde söktüler. Heryer ot pislik içinde, orayı düzeltmek için uğraşmak yerine yapılan birşeyi bozmak istiyorlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Ben oraya emek ve para harcıyorum. Yarımlarınızı bekliyorum.
Evet sitelerde bahçeler ortak alandır. Ama dikim yaptığınız alan sitenizin belediyedeki mimari projesinde veya varsa peyzaj projesinde ağaçlandırılacak alan ( yeşil alan ) olarak görünüyorsa önce ilgili projenin vaziyet planını belediyenizden fotokopi olarak alın ve bir şikayet dilekçesinde site yönetimine verin. Baktınız hala bir sonuç alamıyorsunuz ilgili belediyenizin " yapı kontrol müdürlüğü'ne" aynı dilekçe ve ekinde başvuru yapın. Belediyeye verdiğiniz dilekçede sitenin ada parselini mutlaka yazın.

hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön