View Single Post
Eski 04-09-2016, 14:14   #1956
claros
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2016
İyi günler İsmail Bey. Tanıtım mesajımda belirttiğim üzere Ankara'da mali müşavirlik yapmaktayım. Aslen Manisalıyım. Tarımdan özellikle de meyvecilikten (kiraz, vişne kayısı) biraz anladığımı düşünüyorum Ankara'dan ayrılıp, mesleği tamamen bırakıp Ege bölgesine yerleşmek istiyorum. Düşüncem( ciddi ciddi) Ankarada'ki evi 350.000 tl' ye satıp küçük veya orta büyüklükte bir ilçede veya güzel, sahile yakın bir köyde 200.000 tl' ye bir ev alıp, kalan para ile de bahçe veya sera kurup (bunlar olmazsa iş yeri açmak) hayatımı idame ettirmek... Bu işin içinden tecrübeli birisi olarak, 4 kişilik ( 7-5 yaş iki çocuk) fazla lüks bir yaşantısı olmayan kendi halinde bir yaşantısı olan bir ailenin yaklaşık 150.000 tl ile bahçe veya seracılık ( özellikle seracılık) yaparak hayatını idame ettirip ettiremeyeceği konusunda fikirlerinize veya mevcut işinizi veya şehrinizi bırakmayın dışındaki konuya ilişkin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Manisa, aydın, izmir ve muğla'nın her yeri bana uyar. Bu planım 2017 yılında % 90-95 hayata geçmiş olacak inşallah... Sizin bu konudaki fikirleriniz benim açımdan son derece aydınlatıcı olacak.. Tabi ki, sitenin kıymetli diğer üyelerinin konu hakkındaki fikirlerine de ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...

claros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön