View Single Post
Eski 25-08-2016, 22:34   #2705
calaskar
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doğaşk60 Mesajı Göster
Hayırlı olur inşallah sayın calaskar uzatmadan tavsiyelerim çevrenizde hiç chandler dikili bahçe varmı 9*9 u neye göre belirlediniz bu bence zaman para emek katliamı olur yeterli suyunuz varmı tam anlamıyla vakit ayıabilecekmisiniz hayvan gübresi tehlikesini en azından köklerin 1 2 yıl sonra ulaşabileceği noktalara serin daha uzar gider ama anlatırız çünkü yaşıyoruz saygılar.
Sayın dogaşk60; ilk olarak kafamdaki dikim ölçüsü 7×7 idi fakat yakın çevremdeki 25 dekar üzerine kurulmuş bir bahçeyi ziyarete gittim.Bahce buyıl 9 yaşını tamamlamış 8×8 dikilmiş chandler bahçesi idi ve inanın ağaç dalları birbirine girmişti. Geçen yıl 28-30 kg arası ceviz aldığını ve kışın 6 traktör, ilaveli kasayla ceviz budadigini söyledi. Kendisi, burada söylenenler gibi bu ağaçların 25-30 yaşındaki durumunu düşünerek bugün dikiyor olsaydım en az 9×9 dikerdim dedi. Ve şu cümle anafikir niteligindeydi "Yapabileceğin kadar çocuk değil, bakabilecegin kadar cocuk" 7×7 de 940 ceviz dikecektim, 8×8 de 730 ama şimdi 9×9 dikerek 500 civarı tam olarak bakabilecegim bahçem olsun istiyorum. Su ve elektrik var ama maliyetten dolayı ilk yıl tankerle 2. Yıldan itibaren damla sulama yapacağım inşallah...

calaskar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön