View Single Post
Eski 26-07-2016, 16:48   #834
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Siyah bayrak çekiyorum

Son bir haftadır sanırım bahçem nazar çekiyor, her şey çok güzel giderken terslikler olmuyor değil hani.

- İlk olarak bağdaki bahçeme komşunun ineği girdi (Bilerek soktuklarını düşünüyorum açıkçası uyarmama rağmen bilerek hayvanı (aslında hayvan onun sahibi hayvana hakaret etmeyeyim) sokuyor.) İnek, domateslerin sırıklarını yıkmış, sakız kabaklarını yemiş ve oturak fasulyelerin yapraklarını yese üzülmem sökerek yemiş. Çok üzüldüm sinirlendim Şikayet ede ede sonunda ineği bağladılar.

- Kaplumbağa; kavun, karpuz ne varsa parçalayıp yiyor ilk zamanlar zahiyat azdı kafama takmıyordum ancak son günlerde azıttı karpuzları yiyor kaplumbağayı yakaladım ekilmeyen bir bağa bıraktım o yavaşlıkla nasıl geldiğini bilmiyorum 3 gün sonra tekrar zarar verdi

- Yılan; yalan yok zararının olduğunu görmedim ben bir kaç defa görmüştüm bana zarar vermediği için usul usul gitmesine izin vermiştim maalesef bağın sahibine korkmaması için söylememiştim ki ilk karşılaşmada hayvanı telef etmişler

- Bu olay dün gerçekleşti bağda patatesleri sökerken domateslerin arasında bir siyahlık gördüm ben kedi sandım hiç oralı olmadım sonra yanına yaklaşınca gördüm ki kedi değil kocaman bir siyah bir tavşan. Bamyaların boyları kısa olanlarını bir güzel yemiş. Biberleri, acı biberlerde dahil yemiş. Kovaladım filan gitti ancak tekrar telefon ettiler ki bağa gene gelmiş.

Benim bağ bağlıktan çıktı "hayvanat bahçesi" olarak ilan ediyorum

- Evimin yanındaki bahçemde de yol kenarındaki cherry domateslerimi koparmışlar kopartırken de domateslerin iplerini kesmişler domatesler olduğu gibi biberlerin üstüne yıkılmış.

Cidden çok üzüldüm bazı insanların elinden hiç bir şey gelmez üretemez ancak üreten insanı da zarara uğratmak adına ürettiklerini telef ederler...

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön