View Single Post
Eski 23-07-2016, 16:42   #12
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Merhaba sevgili arkadaşlarım. Başarının sahibi mesele61 arkadaşımın yapmış olduğu açıklamalara bende bir şeyler ilave etmek istiyorum. Herşeyden önce azimle severek hiç bir kuralı çiğnemeden Baba Oğul beraberliğinin güzel bir neticesidir.Mesajları okudum arkadaşlarımız sağ olsunlar iyi niyet ve dileklerini dile getirmişler. Ancak ben hiç değinmediğiniz bir konunun altını çizmek istiyorum. Sera çalışmalarını haber alan ilçe tarım müd elemanları denetim amaçlı geldiklerinde ilk defa böyle bir çalışmayla karşılaşıyorlar. Ve sağlığa aykırı bir çalışma olacağını düşünerek numune alıyorlar ve ürünün tahlileri yapılıyor. Bir veya bir buçuk ay sonra ellerinde T.C.TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI entegre ve kontrollü ürün bayrağını getirip seranın kapısına asmalarını söylüyorlar ve getirdikleri minyatür etiketleri satışa arz edilen ürünlere yapıştıra bileceklerini söylüyorlar. Arkadaşlar bence işin en güzel tarafı burası. Bu belge zaman zaman münakaşalara sebep olan bir çok bilinmezi ortadan kaldırıyor bence. İnanıyorum ki bu tür tahlil ve belgeler TÜRKİYE de topraksız tarım çalışmalarının önünü açacak çok daha güzel çalışmalar yapılmasına hız verecektir.
Öbür taraftan gerçekten bende gördüğüm manzaradan etkilendim.Tertemiz bir sera, yanında sera bekçilerinin ve besin tanklarının konduğu eskiden tütün damı olarak kullanılan müstakil bir mekan problemsiz çalışan bir sistem gerçekten kutlarım ellerinize sağlık.İnşallah daha büyük çalışmaların başlangıcı olur.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön