View Single Post
Eski 27-06-2016, 20:54   #793
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sn. dongyul afiyet olsun.

Kuzeyköy f1 domates tat ve aroması nasıl biraz bilgi verir misiniz. Kök başı kaç kg ürün alınabilir? tavsiye eder misiniz?

Sayın Resulgur; cevap vermek için ilk tadına bakıyım dedim iftardan sonra ilk işim o oldu... Şuan tadına baktım ince kabuklu lezzetli, aroması ve kokusu çok güzel, içi polarize şeklinde çekirdek oranı orta ne az ne fazla, asitliği çok aşırı gelmedi ama çok ta fazla anlamadım

- Bu çeşit oturak tipti ancak ben onu sırık olarak yetiştirdim, her salkımda 4-5 domates mevcut ilk 3 salkımda sorun yok ancak üst salkımlar da meyve tutumu az oldu nedeni sıcaklık olabilir, çok fazla çiçek döktü eğer döküm olmasaydı kök başına 3-4 kilo domates alınabilirdi. Şuan topladıklarımın ağırlıklarını not alıyorum hepsi olduğunda ağırlıklarını toplayıp yazacağım^^

- Benim düşünceme göre bu ürünü yetiştirmek yerine Alakır etlisi yetiştirilse daha fazla ürün alınabilir ancak alakır etlisinin halen tadına bakmadım eğer tadı da güzelse yüzde yüz Alakır etlisini önerebilirim. Çok verimli ve şekil acısından çok güzel ^^

Name:  kuzeyköyf1.jpg
Views: 595
Size:  30.6 KB

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön