View Single Post
Eski 27-08-2007, 20:45   #261
Yeşilparmak
Ağaçsever

Yeşilparmak's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili yeşilsever dostlarım.
ilk önce kandilinizi kutlarım.gardenyalarımı budamayı istemekle beraber aslında ağaç formunda duruşları nasıl olur onu merak ediyorum. ama ****** hepsininde boylu olmasınıda istemiyorum.
-tabağından suyu hiç eksik etmiyorum; dediğim gibi o kadar su 1 günde nereye gidiyor çok meraktayım.
-çiçekler balkon çıkmasındalar ve önlerinde kesinlikle güneşlik perde yok tül perde var. direk gün ışığı değilde dolaylı olarak alıyorlar.
-Ayda bir defa demir sülfat takviyesi ve limon tuzu ekstresinden ikram ediyorum.
-çiçek dökümü çok güzeldi ta ki pamuklu bitler istila edene kadar. sağolsunlar ziraat ilacı satan o çok bilgili ziraat mühendislerini buradan kınıyorum bana sırf ilaç satarak bitkimin uçlarını kuruttukları için. (mine hanımın verdiği arap sabunu ve yağlı tarif mükemmel bir çözüm)
-şu anki durumları uçlarının kurumuş hallerinden kurtulmalarının resmidir.zaten ilaçladığım zaman çiçekteydiler ve maalesef hepsi kurudu.
-yaz,kış aynı yerdeler güney cephesinde sabah 09:00,dan öğleden sonra16:00,a kadar güneş görüyor.kışın doğalgaz sobam en kısıkta onlar için yanıyor ve ortam sıcaklığı 16 dereceden aşağı düşmemiştir.
-ilk aldığımda saksı değiştirirken köydeki yanık gübreden ekledim o kadar.
-tomurcuk düşme olayı 10 tanede 2 tane kadar onuda bir engellesem daha ne isterim.
Benden şimdilik bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Düzenleyen Yeşilparmak : 27-08-2007 saat 20:51 Neden: eksikleri tamamladım
Yeşilparmak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön