View Single Post
Eski 16-06-2016, 07:36   #2316
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenginn Mesajı Göster
Sayın Kudret Tezel Bey Ben Erzurum ilinde yaşıyorum yılın 8 ayı kış kalan 4 ayı degerlendirmek icin balkonumda topraksiz tarim denemesi yapiyorum 20 lt kova icerisine f1 cinsi sirik domates fideleri ektim ec degerimi dusuk sectim 20lt kovaya 19 lt ec hesapladim gelisim durumuna gore ec i 20lt için 21-22 lt olarak ayarlayacagim gubrelerimi kimya marketten 1 er kg formlarda getirttim kol tipi arizali tansiyon aletleri içerisinden aldığım mikro hava pompasini 2200 mAh lik güneş pili ne bağladım bitkim günlük 7-8 saat oksijen alıyor şimdilik hersey sorunsuz gibi, gubreler uzerinde son kullanma tarihi 01.12.2016 yaziyor bu konu beni dusundurdu ben bu gubreleri serin ve rutubetsiz bir ortamda saklasam uzun süre bozulmadan kullanabilirmiyim.Nasip olursa resimleri ilerleyen zamanda paylaşmak istiyorum.
Sayın zengin, pompa konusunda bir şey diyemem tercih sizin. Basit bir akvaryum hava pompası yerine çok daha sesli ömür olarak sürekli ve uzun vadeli çalışması şüpeli bir motoru seçmeniz sizin tercihiniz. Ama 20 litre kova için 19 litre EC hesapladım gelişim durumuna göre 21-22 litre olarak ayarlayacağım ifadenizden bir şey anlayamadım açıklarmısınız.
Gübrelerin son tarihine gelince firma beyanıdır bir şey denemez ama mantıken bozulmaz kullanabilirsiniz. Ancak bu gübreler nelerdir içinde organik gübremi var.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön