View Single Post
Eski 14-06-2016, 23:15   #2919
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
Multi blue nin her ne kadar çiçekleri artık küçülse de tepelerden
tek tük açmaya devam ediyor.
Pembe ve mor nasıl, yakışmışlar mı sizce? Pembenin üzerinde sanki parlak
simler varmış gibi parlıyor.
Eklenti 617981

yakışmış hem de çok, pembe ile mor renk uyumu harika sırada hangi renk var?bilirim şimdi aklından acaba bir de kırmızımı alsam diye geçiyordur.ben öyleyim hemen renklerin peşine düşüyorum.

ablacım ortancalar için yapmış olduğun açıklama için teşekkür ederim. saçıkıbrıs mart ayında iki defa 15 gün arayla verdim. fazlası zarar verir diye vermedim. yaprakları gayet güzel yemyeşil hani pek demir eksikliğini de göremedim.birde sanırım türleriyle ilgili sizinki yerli dediklerinden benimki ithal , ama ben buna çok ihtimal vermiyorum. belki budamanın etkisi olabileceğini düşünüyorum.bir yerde kış öncesi bir yerde baharda budanacağını yazıyordu. birde çiçekleri solunca hemen kesilmesini, biraz budama konusunda baharı beklemekle hatamı ettim bilmiyorum. artık zamanla öğreneceğiz. biraz da bizim buralar çok sıcak geliyor.sevgiler... [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim münevverciğim, iyi bildin şimdi kırmızı ve beyazın peşindeyim ama hep kaçırıyorum ama mutlaka bir gün yakalayacağım, yakalamalıyım kafaya koydum bir kere.

Ortancaların yaprakları yeşilse sorun yok ozaman, budamaya gelince ben sonbaharda budama yapıyorum, çiçekleri solunca da kesiyorum, bir de değin gibi türünden de olabilir. Dediğin gibi yavaş yavaş öğreneceğiz. Sevgilerimle

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön