View Single Post
Eski 14-06-2016, 13:36   #61
Emmazunz
Ağaç Dostu

Emmazunz's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Son,merdivenli resim beni benden aldı.Bahçenizin her köşesi eski ve çok da gizemli.Değişik bir doku var.En çok ilgimi çeken bahçelerden biri.Bazen derin bir yanlızlık,bazen de sizin çalışmalarınızla sıcacık,sevimli bir ortam.

Aslında evinizi de merak etmiyor değilim.Mesela yer karoları eski mi?Mutfak dolapları nasıl?Değişmişse önemli değil,evin eski yapısını merak ediyorum sadece.Sevgiler.
1950 li yıllarda bir Rum usta tarafından yapılmış 2 katlı 10 odalı bir ev.Uzun yıllar kapalı kaldığı için taşındığımda kanalizasyon su ve elektirik tesisatında bir hayli sıkıntı yaşadım.Kırıp dökmeden bu sorunları aştık. Odalar parke, mutfak ve banyonun yer karoları eski,dolaplar da değişmemiş.Ada evleri yazlık olarak tasarlandığı için kışın ısınmak zordur.Pimapen,ısıcam,kalorifer tesisatı gibi orjinalliğini bozacak hiçbir değişiklik yapmadan soba ile ısınmaya çalışıyoruz.Geceleri ahşap aksamı kemiren kurt sesleri,nereden geldiğini kestiremediğimiz tıkırtılar,rüzgarda inleyen çam ağaçları bahçedeki salıncaklı sandalyenin gıcırtısı,ormanda dinmek bilmeyen köpek ulumaları daha bir sürü tuhaf etkiler misafir gelenleri ürkütse de biz alıştık bu gotik atmosfere.Ada'ya şehir suyu çok yıllar sonra gelmiş,su ihtiyacı yağmur sularının biriktirdiği sarnıçlardan karşılanırmış.Bizde biri evin içinde ikisi bahçede üç tane var.Yağmurda sarnıca dolan su sesleri,bahçenin muhtelif yerlerine astığım rüzgar çanları yazlıkçıların çekildiği uzun kış gecelerinde müziğimiz oluyor.Ada yaşamının güzelliği,hüznü anlatmakla bitmez.Ben bir şeyi çok içten isteyince gerçekleştiğine inanırım.Yıllar önce internette gezinirken bir tablo görmüştüm.Bir evin verandasında 8-10 kedi dizilmiş okyanusa bakıyorlardı.O kadar içten böyle bir evim olsa demişim ki şimdi kedilerimin deniz manzarası ve fazladan ormanları da var.

Eklenen Resimler

Emmazunz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön