View Single Post
Eski 12-06-2016, 19:35   #1105
sakdag
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Balkondan haberler...

*Güler atlasımı kabuklu bitler bir anda komple sardı, temizlenen dallarda tekrar çoğaldılar ve çok çok üzülerekte olsa diğer bitkilerimi korumak adına atmak zorunda kaldım çöpe, bir çiçeksever için çok zor bir tercih ama yapacak hiçbir şey kalmadı. Çiçek yedeklemeyi sevmediğim için cezasını da kendim çekiyorum. Dev bir saksım varken şimdi bir çeliğim bile yok, GÜler Abla'dan tekrardan temin edeceğim. Sıfırdan başlayacağız maalesef.

*Echinopsis cajamarca'nın tomurcuğu hiç büyümüyordu meğerse kurumuş kalmış, koptu gitti sonra, bu aralar e.kermesina da bir tomurcuk var bakalım akibeti ne olacak?
Bunlar kötü haberlerdi, şimdi iyi haberlere geçelim....

Paraşütler balkona indirme harekatı yapıyor, bir sürü bir sürü tomurcuk var, çiçekleri limon çiçeği kokulu bu kadar çok olunca bayağı bir koku oluyor...
Name:  DSC08458.jpg
Views: 1027
Size:  70.8 KB

Tavandan bir kare...
Yine bir tek tomurcuk vakası, bir gecelik gelinin tomurcuğu epey büyüdü, gözüm üstünde...
Name:  DSC08467.jpg
Views: 1039
Size:  25.3 KB

Hoya carnosa bu aralar çok güzel, geceleri çok güzel kokuyor...Diğer hoyalarda yeni yeni uyanıyor.
Name:  DSC08471.jpg
Views: 1067
Size:  67.8 KB

Orkidelerde en coşkulu zamanlarını yaşıyor, dalları kendi haline bıraktım aşağı aşağı sarktılar, beş kg'lık su şişelerinden yaptığım saksıları devrildi devrilecek...
Name:  DSC08466.jpg
Views: 1005
Size:  67.1 KB
Name:  DSC08473.jpg
Views: 1016
Size:  61.2 KB

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön