Konu: Phalaenopsis
View Single Post
Eski 10-06-2016, 14:35   #3250
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bsraakpnr Mesajı Göster
Merhaba yazınızı görmeden forumdaki bir tavsiye üzerine saksı değiştirdim çürük kökleri kestim. Sağlam kök yok denilebilirdi. Umut vadeden üç tane kök duruyor. Bu işlemi yapalı 2 hafta olmasına rağmen köklerde hiçbir gelişim yok Çiçekler bir yandan solarken bir yandan tomurcukları büyüyüp açıyor. Eskiden yemyeşil olan yaprakların kimisi kahverengi kimisi sarı bir görünüm aldı. Saksı içi buharlı nem ihtiyacı yok sanırım ama toprağı kuru. Köklere bir şey olacak diye haftada bir kere sulamaktan öteye gidemiyorum. Havalardan dolayı fazla ışık ve ısı alamıyor. Akşamları çok soğuk olduğu için odayı havalandıramıyorum da. Ne yapsam bilmiyorum göz göre göre soluyor çiçeğim. Manevi değeri çok yüksek. Bir kaç içinde dediğiniz tarım ilacını alacağım. Başka ne yapmam gerekir ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
He gün, su püskürtücü ile köklere az miktarda su püskürtebilirsiniz. Sıcaklık 10°C'nin altına düşmediği sürece bir sorun olmaz. 5°C'de soğuk zararı görür. Düşük sıcaklık ve ve hava hareketi zarar oluşturur.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön