View Single Post
Eski 06-06-2016, 21:31   #80
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
İstanbuldan uzaklaşıp, bir bahçe veya çiftlik sahibi olmak isteyenlere naçizane bir tavsiyem olacak. Bağ, bahçe ile kendiniz ilgilenecekseniz, bir yardımcı tutmayı düşünmüyorsanız; Alacağınız bahçenin bir bölümünü elle çapalayın, daha sonra otlanmış bir bölmesinin otlarını temizlemeyi deneyin, bir bel alıp 30-40 metre kare bir yeri belleyin. Bu dediklerimi yaptıktan sonra kafanızı kaldırıp, alacağınız bahçenin büyüklüğünü ve yaptığınız çalışmayı bütün bahçeye yapacağınızı hayal edin. Eğer o yorgunluk anında bahçe size büyük gelmiyorsa, aradığınız arazi orasıdır.

Ben bahçemi alırken, ağaçları, iki yanından dere gibi akan sulama kanalındaki suyun şırıltısını duyunca hipnotize olmuş gibi düşünmeden aldım. Bahçenin başından sonuna iki tur yaptım mı yarım saat mola veriyorum. 10 sıra olduğuna göre bahçenin tamamını gezmek için 2.5 saat molaya gidiyor :P. Gözünü toprak doyursun lafını niye söylemişler bilmiyorum ama benim gözümü doyurdu gerçekten. Toprakla, ağaçlarla uğraşmayı seviyorum ama herkesin bir limiti vardır. 25 dekar beni biraz aştı sanki

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön