View Single Post
Eski 04-06-2016, 20:22   #64
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Sayın Pria,

Yazdıklarınız bana başımdan geçen 2 senelik elma serüvenimi hatırlattı. Bahçemi aldığım ilk sene hiç bir ekipmanım yokken, ilaçlama ,gübreleme vs. yapmadım ve elmalarım küçük ve kurtlu oldu. Pazarda perakende satmaya çalıştım. Doğal olarak insanlar dudak büktüler ve çoğunu satamadım. 2. sene ekipmanım tamamlandı ve her şeyi kuralına göre yaptım. Pazar da satmak için çıktığımda, kadının biri gelip "bu senin kendi bahçenden, Allah veriyor, sen topluyorsun, 25 kuruşa verirsen 10 kilo alayım" dediğinde, katil olmamla, kadının yaşaması arasında bir kaç saniyelik mesafe vardı. Kadına " kurtlu olsa alır mısın? elmalar ceviz kadar olsa alır mısın? dedim. Pis pis sırıtıp " niye alayım ki?" demez mi? Elmaları Allah veriyor da, ilacı, gübreyi Allah vermiyor maalesef diyeyim diye düşündüm. Sonra yaşadığım şehrin konya olduğu aklıma geldi. Konyalılar arasında bir laf vardır "etli ekmek kafalı" diye. Bu söz çok doğrudur. İstanbuldan kaçıp, başka yerlerde yaşamayı hayal edenler ; Aman konyadan uzak durun

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön