View Single Post
Eski 01-06-2016, 22:29   #2622
musculus
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ethio Mesajı Göster
Herkese merhaba. Benim arazim Konya da ve 1640 rakimda. Fernor cinsi fidanlarim var ve 2-3 yaş araligindalar. Malumunuz rakım çok yüksek olunca soguklar korkulu ruyam idi. Bilmiyorum bu forumda marka verilebiliyor mu ama soguklara karşı Yeditepe Universitesi nin bakteriyel bir ürünü olan Bactocold ürününü denedim ve hiç bir fidanim soguklardan zarar görmedi. Birçok farklı rakimdaki bahcelerden hep kötü haberler aldım ama şükür benim bahcemde o zarar yok. Fernor + bactocold ilaci bana iyi geldi. Pek ucuz bir urun değil ve kasim ayindan sonra 3-4 defa 1 aylik periyotlarla uygulamaniz gerekiyor ama fidanimin ölmesinden, hevesimin kirilmasindan, yeniden fidan ekim işleri ile ugrasmaktan ve yıl kaybetmektense ödeyip kurtulun bence. Ilac ı almamakla gideceginiz yol zaten bundan daha masraflı bir defa uygulayip sonra benim bahcemde faydası olmadi diyecekseniz hiç alıpta zahmet etmeyin kendinize. Adam akıllı 3 defa uygulama yapilmasi gerek Kasım - Nisan araliginda. Ben insanlik gorevimi yaptım, gerisi size kalmış )
Bactocold un şahaserler meydana getirdiği 1640 metre rakımda eksi 5 lerde dahi zararlanmayı önleyen ceviz ağaçlarınızın resimlerini görebilseydik çok iyi olacaktı.

musculus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön