View Single Post
Eski 01-06-2016, 16:56   #2614
ihvan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ertuğrul 37 Mesajı Göster
Sayın ihvan
İki tane ziraat mühendisi arkadaşınız varken neden bu forma soruyorsunuz anlamadım.
Ama madem sordunuz. Bizde söyledik.
70 dönüm bahçe hafta sonları yetişmez diye.
1500 tane ağacınız olacak. Her ağaca 1 dk. Baksanız sadece 25 saat yapıyor. Diye.
Kaldiki çapa, Budama. Hasat vs.
Masraflara gelince.
1500 fidan.
Arazi tel çekilmesi.
Sondaj
Pompa.
Damla sulama.
Toprak hazırlığı.
Fidan dikimi
Yanmış ahır gübresi. Nakliye. Vs.
Bunlar ilk kurulum maliyeti.
Zahmet olmazsa bunları araştırın ve fiyatları nı karşısına yazarak bu sayfada yayınlayın. Yeni arkadaşlar da faydalansın.

Eğer iyimser cevaplar istiyorsanız, ziraat mühendislerinden ve fidancılardan bilgi alabilirsiniz. Onlar size çok daha iyimser tablolar çizecektir.
Benden bu kadar. Son.
Saygılar.

Ziraat mühendisi çevremde çok kardeşim onların verdiği bilgiler teknik bu bilgileri tatbik edenlerin fikirlerini sormak istedim aradaki farkı anlarsın heralde değil mi. Bu durumda foruma sorma nedenim anlaşılmıştır sanırsam...

İkincisi kurulum masraflarını da ucuza getirmeye çalışmıyorum kurulum masrafları konusunda az çok bilgim ve hazırlığım var. İnşallah girişebilirsem bu işe zaten her türlü bilgi paylaşımı yaparım. Benim asıl sorduğum bahçe kurulduktan sonraki yapılan masraflardı sadece çünkü kurulum maliyeti düşündüğümden fazla tutarsa bakım gideri konusunda zor durumda kalabilirim diye düşündüm arkadaşın biri 100 dönüm için 10-15 bin yazmış biri de az önce 8 dönüm için 6500 tl yazmış yıllık bakım masrafı olarak kendisinden bilahare fikir alacam inşallah...

Üçüncüsü tanımadığınız bir kişi foruma fikir danışmaya geliyor niye atar yapıyorsunuz anlamıyorum "benden bu kadar son" bu nedir abicim ya memleket mi kurtarıyoruz veya batırıyor muyuz anlamadım. Biri yardım talep ediyor, ya yardımcı olursun Allah rızası için ya hiç oralı olmazsın...

ihvan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön