View Single Post
Eski 27-05-2016, 21:22   #384
coskunsarıkaya
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2016
Sayın Yaşar;
Yazmış olduğunuz mesaja kırılmış değilim.Yumurtlayan tavuğu kesip yemekle bir defa, kesmezsek her gün karnımız doyar.
Diğer meseleye gelince;sanki aklımdan geçenleri okuyorsunuz gibi tam bu konuda başlık açmak için düşüncelerimi toparlamaya çalışıyordum.Her yörenin kendine has iklimine ekolojisine toprak yapısına uyum sağlamış çeşitler vardır.
Bundan iki ay kadar önce arkadaşım ve tarla komşum beni aradı,ağaçları aşılamışsın benim ağaçları neden aşılamadın diye sitem etti,ayrıca kendisi de aşıcıdır.Neyse aşı kaleminin olmadığını gelecek yıl olabileceğini söyledim.Yabancı çeşit istemediğini belirtti.Çok beğendiği ağacın yerini tarif etti.3 gün önce gittiğimde baktım ve gözlerime inanamadım muhteşem verimli bir çeşit,sahibiyle köyde olmadığı için görüşme fırsatımız olmadı.Takip edeceğim.Fotosunu çektim ama çok rüzgarlı ve cevizler henüz küçük.Takip ettiğim bir ağaç daha var,kendini mükemmel tozluyor.her yıl verim oluyor dedi sahibi.Gelecek yıl nasip olursa video çeker yüklerim. SAYGILAR iyi akşamlar.

coskunsarıkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön