View Single Post
Eski 24-05-2016, 12:12   #21
bonsade
Ağaç Dostu

bonsade's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2006
Kardesim badrobot ve nicholai ne kadar sevindim bilemezsiniz .Bonsai calismalarinda destekleriniz ve elestirilerinize ne kadar ihtiyacim oldugunu ikinizi bir arada gorunce anladim .Fotograf cekmeden hemen once adi gecen uzantiyi telledim .Artik boyunu tesbit etmeyi en azindan isaretlemeyi düşünmüştüm .Baslangicta govdenin su kaybini aza indirmek ve koklenmeyi daha iyi saglamak amaciyla topraga daha derince görmüştüm .Govde kalinligini birkac defa ölçütum 16 -18 santim arasinda degisiyor .Ağacın şu anki boyu 1 metre yüksekte .Govde kalinligini 16 cm den hesabla 96 cm civarinda 18 olarak düşünürsek108 cm olmasi gerekir . Ilk aldigimiz ölçü govde kalinligi olarak 13.6 cm agacin boyu 81, 6 cm gibi düşününce son buyuk kivrimIn ustunde kaliyor .Simdi degisik yonlerden foto cekmiye calisacagim .Simdi fotografta ben de sizin gordugunuz gibi dusunuyorum . Agac gelistikce dallar genisledikce sona dogru farkli bir agac alacagini dusunuyorum cunku daha once ayni durumlari yasadim .Sevgi ve muhabbetle kalin .

bonsade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön