View Single Post
Eski 16-05-2016, 20:29   #21
nuaymu
Ağaç Dostu

nuaymu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Sevgili nuaymu, ben her çiçeğimi, çalımı tasiyorum. Yeter ki cok sicak havalarda olmasin ve taşındıktan sonra hemen gunes almasin. Cok sukur simdiye dek taşıdığımdan dolayı bitki kaybetmedim.
Clematislerin cok guzel. Tam acmış halini ben de merak ettim.
Sevgili abk,
Kendi sayfamdaki mesajı daha yeni gördüm, kusuruma bakmayın lütfen.
Yıllardır, yani bahçe derdine düştüğümden beri ağaçlar.net'te sayfalarda gezer, notlar alırdım; o notlarımı bulamıyorum şimdi Ben de bu yüzden, daha önce sayfalarından çok notlar derlediğim bahçe sayfalarını yeniden geziyorum. Bazı konu başlıklarına da bakmaya çalışıyorum tabii. Kendi sayfamı kontrol etmemişim
Bir de... ellerimin acısı yeni yeni hafifledi ama kalmaz o öyle. Clematislere merdiven yapıyorum kuru sazlardan. Bizim bahçeye giderken bir yerde duruyoruz, oradan her seferinde 30'a yakın saz kesiyorum. Öyle kalın değiller ama sağlam yapıdalar. Sonra kurumuş kabuklarını soymaya geliyor iş, boğum yerlerinden çevirerek kabukları soyuyorum, sonra da uygun olduğunu düşündüğüm şekilde galvaniz telle bağlamaya başlıyorum, kafes şeklinde. Bir tane de yelpaze biçiminde yaptım, küçük çardak için.
Clematisler öyle zarif, güzel ve güçlü sarılıyorlar ki hayran olmamak mümkün değil. Evvelki pazar neredeyse fırtına çıktı bizim bahçede, evden dışarı çıkamadık, kapıları öyle kuvvetle itiyordu ki rüzgar... Telaşla pencereye koştum ben de, clematis ne halde, yaptığım o merdiven yerinde durabilecek mi diye. Öyle onu seyrettim, rüzgar müthiş, bizimki bana mısın demiyor
İşte şu bizimki:

Name:  13 mayıs 2016, cuma.jpg
Views: 1924
Size:  43.2 KB

nuaymu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön