View Single Post
Eski 13-05-2016, 23:27   #231
nimo
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-05-2016
Wink

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
İşaretlediğim bölgeyi, işaretlediğim şekilde, keskin ve temiz bir gereçle (bıçak, falçata, bisturi, jilet gibi) kesin, 2-3 gün kadar açık havada bekletin ve zaten elinizde mevcut olan toprak harcınıza çeliğinizin 1,5cm. kadarı toprak içinde olacak şekilde daldırın.

Tam 3 gün sonra, sadece çeliğinizin toprağa giriş kısmını nemlendirecek şekilde (tercihen fısfıs ile) sulayın.

Ardından bu şekilde 3-4 gün ara ile, aynı miktar ve şekilde sulamaya devam edin. Çeliğiniz çok sağlıklı görünüyor, sadece yara bölgesini uyarmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada çeliğinizi bir daha topraktan hiç çıkartmayın, çelikleri oynatıp durmak köklenme adaptasyon sürecini olumsuz etkileyecektir.

Unutmayın, bundan sonra o çelik topraktan hiç çıkarılmayacak!

Eklenti 544343
İyi akşamlar. Ben yılan kaktüsü diye bilinen bi çeşiti üstündeki Surgunleri koparıp direkt toprağa diktim. Şimdi burda kesmek gerekiyor falan diyorlar. 30 gün oldu bi gelişme yok hatta çok az Uzama da var ama bi kacina baktığımda kök falan yoktu. Sizce ne yapmam gerekiyor kesip öyle mi dikey yoksa yılan kaktüs üzerindekileri dikmek yeterli mi

nimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön