View Single Post
Eski 09-04-2016, 12:27   #22
Ekrem Çelikcan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2016
Sn tezelin cine 5 de yapmış olduğu bir röportajını tesadüfen youtube da izleyip ilgimi çekmesi ve röportajda sitenin adını zikretmeksi üzerine üye oldum. Yeni başlayanlar için topraksız tarım konusundaki birçok yazıyı okudum ve bu tıopluluğa ısındım. Ben adanada ikamet ediyorum şu gün itibariyle 30 lu dereceleri gördük fideler pazarlarda satışa çıktı. Evimizin damı bu iş için çok müsait. Ben maden mühendisiyim ve bu iş gerçekten teknik bilgiyi sevenlerin işi diye düşünüyorum. Bu işe yarı hobi yarı ciddi düşünerek başlamak istiyorum. Domates yetiştiriciliği ilgimi çekiyor çünkü bu bölgede hem taze, hem salça hemde yaz sonu konserve kültürü çok fazla. 25-30 m2 lik bir alanda topraksız tarım yapmak istiyorum. Forumlarda konular çok bölünmüş yüzlerce mesaj var. Örneğin sistemi kurarken bağlantı sistemleri, suyun devirdayımı vb konuları resimler ile görsel anlatım bulamadım. Yapmak istediğim sistem katı ortamda besin takviyesi gibi kudret beyin sera bekçisini denediği sistem gibi. Birde gerçekten okuduklarımdan anladığım otomasyon olmazsa olmaz. Ama nasıl sera bekçisini satınalmak istesem nasıl bir yol izlemeliyim satılmıyor ise ben nasıl buna benzer bir sistem kurabilirim. Bu konular ile ilgili olarak bilgi ve yönlendirmenizi bekliyorum.

Ekrem Çelikcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön