Konu: Phalaenopsis
View Single Post
Eski 24-03-2016, 05:49   #3201
sar-dunya
Ağaç Dostu

sar-dunya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Bir yaprağı kırıldı demişsiniz, asıl problem bir yaprağının kalmış olması Diğer taraftan sağlam kökleri var gibi görünüyor. Sürekli nemli (böyle saksının içinde damlacık damlacık buharlanmalı) kalırsa kökleri çürütürsünüz.

Evde bir daha açtırmak gibi bir kaygınız varsa çiçek dalını kesip bitkiyi aydınlık bir yere koymanızı tavsiye ederim.

Dozu arttırmak toprakta tuzlanmaya ve çürümeye neden olabilir. Bitkinin yeni yaprak çıkardığı döneme kadar sadece suyla sulayabilirsiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gencaslann Mesajı Göster
Merhaba. Geçen hafta tekzenden orkide aldım. Yolda gelirken bir yaprağı kırıldı . Üzerinde 5 çiçeği vardı. Sizce toparlanması için ne yapmalıyım? Çünkü inceliyorum onu sürekli ve çiçeklerindeki damarları belirginleşmeye başladı bence bu kötüye işaret. Besinli suyla suluyorum haftada bir kere . Acaba sadece konsantre besin ile sulasam toparlar mı ? Teşekkürler . Ayrıca köklerinde yosun oluşumu var sanki . Ki bu bence iyiye işaret çünkü nemli olduğunu gösterir gibime geldi ama yine de yorumlarınızı bekliyorum. Kendime çok kızıyorum umarım beni biraz rahatlatırsınız

Sent from my iPhone using Tapatalk

sar-dunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön